Paris Combo (FR) + Voila

Paris Combo (FR) + Voila

lístky
Pá 01. 04.

19:30
Palác Akropolis, Kubelíkova 27, Praha

Slavná francouzská kapela vznikla již na počátku 90. let. Od té doby absolvovala nespočet vystoupení po celém světě, na svém kontě má již 5 studiových alb. Pouze jejich debutového alba se prodalo přes 100 000 již v roce 2000 a získalo ocenění Zlatá deska společnosti Universal.

Typický stoupenec francouzského fusion jazzu, kombinující etno, jazz, folk s příchutí chansonu i rocku. Všehochuť, která svým stylem připomíná uskupení jako Nouvelle Vague či Louise Attaque svou hravostí, ale svým pojetím stojí zcela samostatně. Svou inspiraci vidí každý z členů jinde, od post-punku, přes jazz 30. let, Django Reinhardta až po ska a latinské rytmy. Proto jejich styl bývá popisován jako silně eklektický, čerpající z nespočetného počtu žánrů. Kritici označují jejich hudbu jako Francouzský kabaret, jako herce performující na hranici cool jazzu, rumby, flamenca, swingu s romskými prvky a africko, latinskoamerickými a východoevropskými přesahy.

Paris Combo se točí okolo sametového hlasu zpěvačky Belle du Berry, která svým charakteristickým projevem dává jejich hudbě zcela specifický ráz. Etno a multikulturní vliv formaci dodávají další členové, původem z Alžíru, Madagarskaru či Austrálie.

Hudba Paris Comba míchá francouzský šanson, severoafrické rytmy, americký jazz a swing či živost španělské kytary a hravost romské hudby. Po tříleté pauze se Paris Combo opět vrací na Mladí Ladí Jazz znovu vyprodat sál Paláce Akropolis!

 

Vstupenky na místě k dispozici za 370 Kč / 740 Kč (do 26 let / ostatní).


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.