Polish Jazzbit – Jazz Band Młynarski-Masecki, Ircha Klarinet Trio, Mikołaj Trzaska & Petr Vrba

Polish Jazzbit – Jazz Band Młynarski-Masecki, Ircha Klarinet Trio, Mikołaj Trzaska & Petr Vrba

lístky
St 12. 09.

20:00
Jazz Dock
Praha

Zahájení nové #Jazzbit sezony nás zavede k sousedům do Polska! V září polaskáme naše smysly těmi nejzajímavějšími polskými hudebníky mladé generace. Klasicky v Jazz Docku!

V meziválečném Polsku se improvizovaná hudba a jazz staly médiem mnohovrstvých sdělení, z nichž vzniklo mnoho nezapomenutelných děl. Projekt Polish Jazz 1918 – 2018, vedený wroclawským hudebním klubem Firlej, zve mladé avantgardní umělce k vizionářskému pojetí tradice skrze jejich kreativitu a imaginaci.

Setkáme se s nebanálními, moderními interpretacemi šlágrů ze 30. let v podání fenomenálního jazz-bandu Młynarski Masecki, v trans nás uvede svými písničkami IRCHA Clarinet Trio a úplně poprvé spolu vystoupí Mikołaj Trzaska & Petr Vrba.

 

JAZZ BAND MŁYNARSKI-MASECKI (PL)

„Jazz Band Młynarski-Masecki je zázrak!“

Takhle se o nich píše, jak zní živě se dozvíme v Jazz Docku. Jde o projekt nejvýznamnějšího polského klavíristy Marcina Maseckiého a perkusionisty a zpěváka Jana Emila Młynarskiého. Spolu se vrácí ke staré tradici polských meziválečných jazzových orchestrů, zároveň si ale hrají s konvencemi a nebojí se šílených free-jazzových improvizací.

 

IRCHA CLARINET TRIO (PL)

Do transu nás ve středu večer uvede také klarinetové trio Mikołaje Trzasky se svými autorskými kompozicemi a kouzelnými skladbami. Ty pochází z různých středoevropských a blízkovýchodních tradicí, díky kterým vyvolávájí vzpomínky a malebnou atmosféru rozmanitého a přitažlivého světa meziválečného Polska.

 

MIKOLAJ TRZASKA (PL) & PETR VRBA

Setkání dvou osobností o velmi bohatých kariérách. Mikołaj Trzaska je ikona polské improvizované scény. Skladatel, saxofonista a basový klarinetista. Petr Vrba je známý svými experimenty v oblasti volné improvizace, ve kterých nejčastěji využívá trubku, klarinet, vibrující reproduktory a rozmanité nalezené předměty. V Praze spolu zahrají úplně poprvé spoleczně!

 

 

Financováno z prostředků Ministerstva kultury a národního dědictví Polské republiky v rámci Víceletého programu NEZÁVISLÁ / NIEPODLEGŁA v letech 2017-2021, v rámci dotačního programu Institutu Adama Mickiewicze Kulturní platformy / Kulturalne pomosty.

asdasdasdasdasdasdasdaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Odesláním formuláře stisknutím "Přihlásit se" udělujete souhlas se zasíláním obchodních sdělení.

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020-2022engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.