PORTICO QUARTET (UK) + BITOSTI (CZ) + POETIC FILHARMONY (CZ)

PORTICO QUARTET (UK) + BITOSTI (CZ) + POETIC FILHARMONY (CZ)

Pá 20. 04.

19:00
Palác Akropolis

PORTICO QUARTET (UK)

www.porticoquartet.com

Přestože je britské nu-jazzové uskupení Portico Quartet složeno z poměrně mladých hudebníků, dokázali již dokázali oslovit statisíce fanoušků po celém světě. V letošním roce vystoupili či budou vystupovat na největších jazzových festivalech v Evropě ( švýcarský Davos Festival nebo London Jazz Festival), takže je logické, že přijedou i na Mladí Ladí Jazz.

Portico v rámci svého evropského turné exkluzivně představí své nové album. Na albu, jež vyšlo v lednu, jsou propojeny nové zkušenosti a vlivy. Oproti jejich dřívějšímu hudebnímu projevu je nová deska více elektronická, ovlivněná tvůrci převážně elektronické hudby jako jsou Burial či Mount Kimbie, případně zvukovými experimentátory typu Flying Lotus. Kapela Portico Quartet byla v roce 2008 nominována na prestižní cenu Mercury, vedle takových hvězd jako jsou například Radiohead či Rachel Unthank

Sami sebe charakterizují Portico Quartet jako post-jazz. Jejich hudba je velice intimní, v kombinaci s elektrickými efekty navýsost individuální a jedinečná.

„Spojení jazzu a čtyř mladých přátel a hudebníků dalo světu Portico Quartet – pozoruhodnou hudbu „z vesmíru“, novátorskou, originální a zcela sofistikovanou vážnou hudbu s prvky world music. Nechat se okouzlit šarmem okouzlujícího saxofonu, temného kontrabasu, jemných bicí a netradičního hangu je v podání tohoto kvarteta až nesmyslně jednoduché. Už starý, antický filosof Pythagoras ze Samu tvrdil, že existuje vesmírná hudba. Nyní si však můžete poslechnout, jak zní hudba sfér v podání čtyř mladých, britských přátel.“ (Muzikus.cz)

 

 

 

BITOSTI (CZ)

www.bitosti.cz

Bitosti hrají hudbu, ve které se potkává drum’n’bass, jazz, acid jazz i prvky elektronické a klasické hudby. Kapela vznikla v roce 2010 v Praze.
trubka – Radim Knapp
klávesy – Richard Bezděk
baskytara – Petr Klementis
bicí – Vojtěch Meluzín

 

 

 

POETIC FILHARMONY (CZ)

www.poetic.cx

Mladá kapela mísící instrumentální post psychydelic rock, jazz fusion a drum´n´bass. Ikonická je pro zvuk kapely hutná bigbeatová kytara bandleadra Romana Hampachera. Ostrý sound jeho nástroje, který je prohnaný přes speciální selekci kytarových boutique efektů a exkluzivní aparáty Hughes&Kettner, se prořezává napříč zvukovým spektrem, aby se srazil s futuristickými zvuky novodobých analogových syntezátorů. V záři modravého světla si na jejich nekonečných možnostech v oblasti kurvení (manipulace, deformace, tweakování apod.) zvuků permanentně ulítává Cigi, jinak též milovník poctivých bebopových hadic. Nekompromisně tepající rytmika bubeníka Honzy Tscherwa Červenky a slovenského basáka Romana Džačára se inspiruje jak jazzrockovou klasikou, tak moderními tanečními rytmy. Na koncertech dostávají Poetic Filharmony do tranzu publikum i sami sebe. V červnu 2011 vydali Poetici kritiky příznivě přijímanou desku Černý vdovec.


Loading tickets...

Nikdy nepropásni koncert

Dej nám svůj e-mail, nastraž uši a zasoutěž si o lístky!

Sleduj nás na sítích

Zůstaň s námi v kontaktu a nezmeškej žádnou novinku.

Máš otázku?

Ptej se. Jsme online 24/7 a všechno víme!

info@nerudnyfest.cz
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML