ZVA 12-28 BAND (SK) + QUATTRO FORMAGGI + 3 finalisté soutěže JazzFruit

ZVA 12-28 BAND (SK) + QUATTRO FORMAGGI + 3 finalisté soutěže JazzFruit

Pá 13. 04.

20:00
Jazz Time

ZVA 12-28 BAND (SK)

www.zva12-28band.sk

Velice progresivní blues-rock v podání této slovenské kapely překonává bluesový stereotyp. Jejich hudba si zachovává bluesový rytmus, ovšem s neuvěřitelnou energií, stejně jako s pro blues nezvyklým zapojením houslí, překonává zajeté vnímání bluesové hudby. Noro Červenák, zpěvák, kytarista a autor repertoáru skupiny k blues přistupuje osobitě a invenčně. Tato ne zcela v Česku známá kapela si již dokázala získat velké renomé na Slovensku, v Čechách se ovšem také začíná prosazovat. Důkazem může být i angažmá ve filmu Alice Nellis Tajnosti, pro který kapela spoluvytvářela hudbu.

„Zvuk kapely dnes stojí především na osvědčených akustických nástrojích jako dobro, foukací harmonika či kontrabas. Přesto působí neoposlouchaně a současně, aniž by se kapela pouštěla do módních pokusů propojit blues s prvky hip hopu či elektroniky. Kapela má totiž daleko k bluesovému puritánství, natož retru. Refrén klidně pojme třeba folklórně neboli a la “world music”, pokud je libo módnější slůvko. K aranžování přistupuje s nevázaností slýchanou třeba u Toma Waitse nebo Captaina Beefhearta. A nebojí se ani klenutých, líbivých melodií, vzdálených dvanáctitaktovému bluesovému schématu. Červenákovy texty jsou plné slovních hříček a absurdní nahořklé komiky. Bluesové archetypy v čiré podobě byste hledali obtížně. Ovšem právě tím se Červenák blíží skutečné podstatě blues: vyjádření nejhlubších pocitů, vyzpívání momentální nálady.“ (Tomáš Polívka, Pražský deník)

 

 

 

QUATTRO FORMAGGI

www.qfband.com

Jde o progresivní pražské fusion seskupení proplouvající hranicemi mezi jazzem, funkem a latin groove. Jsou výhercemi prestižních mezinárodních soutěží JUNIORJAZZ pořádané Českou jazzovou společností a THE SOUND OF EUROPE pořádané organizací EuroGlobe. Pod vedením multižánrového basisty Michaela Krásného (Milan Svoboda, Štěpán Markovič, Felix Slováček, Top Dream Company, Gaia Mesiah, Krucipusk,… ) se kapela nechává inspirovat rytmickými i melodickými prvky world music a snaží se o nové pojetí moderního jazzu. Instrumentální vyzrálost interpretů a jejich nekompromisně proplétané enthusiastické improvizace přibližují jazzovou hudbu všem posluchačů.

 


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.