Richard Spaven Trio{UK}

Richard Spaven TrioUK

lístky
Čt 26. 04.

20:00
Jazz Dock
Praha

SUPPORT: JeN Hovorka Quartet

Producent a všestranný bubeník Richard Spaven se rozhodně nebojí vydávat se sám na dobrodružné hudební cesty. Na té poslední v roce 2017 se vzepřel všem žánrům a nadchnul posluchače svou nekompromisní sólovou deskou The Self.

Původně jazzový bubeník na ní potvrzuje svou lásku ke klubové kultuře a chytré elektronice. Jazz v jeho podání se mísí se vším od drum and bassu přes broken beat až po dubstep. Celistvost celé desce The Self dodává Richardův jedinečný a rafinovaný styl, který z něj činí vyhledávaného muzikanta po celém světě, rozmanitost pak zase řada zajímavých hostů. To aby ta deska nebyla „Já, já, jenom já“.

 

Richard Spaven spolupracoval a hrál s takovými jmény jako jsou Flying Lotus, The Cinematic Orchestra, Gregory Porter, Jameszoo, Goldie, Thundercat a mnohými dalšími. Dámy a pánové, nechci se vás dotknout, ale kdo z vás to má?

 

Na tour se Richard dělí o pódium s kytaristou Stuartem McCallumem, který se nejvíc proslavil svou spoluprací s nu-jazzovými Cinematic Orchestra, a basákem Robinem Mullarkeym, který spolupracoval třeba s Natalie Williams, Roisin Murphy nebo Johnem Newmanem. Jak říká náš dramaturg Adam, jsou to prostě taky dobrý zvířata.

 

Píseň 1759 Outro z épíčka 5ive se pak objevila v GTA V.

 

Uši nastražte ve čtvrtek 26. dubna v Jazz Docku!

 

Z alba The Self si určitě pusťte skladbu The Self feat. Jordan Rakei. Jedna z návštěvnic Mladí ladí jazz 2018 ke skladbě říká: „Teprv začátek roku, ale tohle je zcela jistě ta nejlepší věc, co se mi letos stala.“ To podle nás mluví samo za sebe.

 

JeN Hovorka Quartet

JeN Hovorka je uznávaný MC, beatboxer, klávesista a producent, který je aktivně propletený s mnoha projekty napříč česko-slovenskou hudební scénou. Jeho kvartet ti zahraje výhradně autorské kompozice, které v sobě atmosféricky snoubí hip hop & jazz.

Připrav se na zemité groovy, které střídají avantgardnější přístupy s elektronikou, akustickými nástroji, rapem & beatboxem.

Kvartet tvoří bubeník Oliver Lipenský (Prago Union), basák Ondra Hauser (Prago Union/Zorba že ja Buddha), virtuózní kytarista Tony Dlapa (Prago Union/VOIL) a samozřejmě JeN Hovorka.

 

Richard Spaven Trio – 26. 4. 2018 / čtvrtek 19:30 – Praha, Jazz Dock

 

 

 


Loading tickets...

Nikdy nepropásni koncert

Dej nám svůj e-mail, nastraž uši a zasoutěž si o lístky!

Sleduj nás na sítích

Zůstaň s námi v kontaktu a nezmeškej žádnou novinku.

Máš otázku?

Ptej se. Jsme online 24/7 a všechno víme!

info@nerudnyfest.cz
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML