Robocobra Quartet{IE} + Dragon’s Brew

Robocobra QuartetIE + Dragon’s Brew

lístky
Út 28. 02.

20:00
Jazz Dock
Praha

Únor v Jazz Docku jsme pojali ve velkým! Přivezeme totiž irskou kapelu Robocobra Quartet a spolu s ní i mezigenerační Dragon’s Brew z Hradce Králové.

Robocobra Quartet

Robocobra Quartet se řídí jednoduchým heslem „kytary zakázány“. Tajemství jejich jedinečnýho zvuku je v tom, že plochy, který by normálně hrála kytara vyplňujou saxofony, samplery, klávesy a zvukový efekty. To všechno se točí kolem výrazný basy a originálních rytmů bicích, který jsou jádrem každý skladby. Jejich sound se dá asi nejlíp popsat jako mix Black Midi, Squid a BadBadNotGood. Aby toho nebylo málo, bubeník Robocobra Quartet je zároveň zpěvák. Jo a jen tak mimochodem… loni hráli na Glastonbury festivalu a v březnu je v Německu čeká společnej koncert s Alfa Mistem. Tak je přijď objevit before it was cool!

Dragon’s Brew

Dragon’s Brew je intergenerační sestava se základnou v Divadle Drak v Hradci Králové, kterou založili otec a syn Jiří a Jiří Vyšohlídovi v roce 2014. Jejich jazz-rock/fusion tě chvílema může vrátit do 70. let, ale svojí poslední tvorbou stále víc směřujou k modernímu fusion s ambientníma prvkama. Za víc než 8 let fungování vydala kapela 3 alba, hrála ve spoustě klubů po republice a úspěch si odnesla i z mezinárodních festivalů jako je např. Jazzinec v Trutnově. Hlavním motorem kapely je prostá a srdečná radost z muziky. A tak to má bejt!

Akce se koná za podpory Ministerstva kultury České republiky a Městské části Praha 5. Dále je podpořena v rámci dotace MHMP na celoroční činnost organizace Nerudný fest, která pořádá festivaly Mladí ladí jazz, Praha žije hudbou, Koncert pro budoucnost a Student Fest, a to ve výši 3.500.000 Kč.


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Odesláním formuláře stisknutím "Přihlásit se" udělujete souhlas se zasíláním obchodních sdělení.

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020-2023engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.