Schmieds Puls (AUT) + Lubomir Gaspar cimbal project (vítěz soutěže Jazz Fruit)

Schmieds Puls (AUT) + Lubomir Gaspar cimbal project (vítěz soutěže Jazz Fruit)

lístky
Čt 28. 04.

20:00
Jazz Dock, Janáčkovo nábřeží 2, Praha

Rakouské trio Schmieds Puls uzavře 7. ročník festivalu Mladí Ladí Jazz. Progresivní vídeňské uskupení Schmieds Puls obíhá zejména okolo křehkého, avšak velmi charakteristického hlasu zpěvačky a kytaristky, Mira Lu Kovacs. V doprovodu Waltwera Singera na kontrabas a Christiana Grobauera na bicí nástroje vytváří Schmieds Puls hudbu odrážející současné hudební trendy. Skupina se pohybuje na rozmezí world music, pop-jazzu a grunge, založené na emocích a propracované stavbě skladeb. Formace má za sebou debutové album Play Dead a nové album, které vyjde na podzim 2015, bude exkluzivně představeno na Mladí Ladí Jazz. Schmieds Puls patří mezi talenty rakouské hudební scény a Rádio Ö1 ji zařadilo mezi největší hudební objevy roku 2013.

Jejich první album Play Dead bylo postaveno na velký emocích, to druhé nesoucí název I care a little less about everything now svým názvem již naznačuje svou podstatu: ztráta, apatie, prázdnota. Nicméně s přidáním dalších nástrojů přišla redukce v kompozici, v hudbě zůstává to zásadní, ale vyhýbá se patosu a přílišné ornamentálnosti.

Poslední z premiérových koncertů v rámci Mladí Ladí Jazz si můžete vychutnat v Jazz Docku. Schmieds Puls třeba představí i jejich píseň Prague. Akce probíhá za podpory Rakouského kulturního fóra v Praze.

 

Předprodej u nás a na Goout je POUZE NA STÁNÍ. Lístky na sezení lze koupit pouze na webu Jazz Docku.
Vstupenky na místě k dispozici za 200 Kč / 400 Kč (do 26 let / ostatní).

 


Loading tickets...

Nikdy nepropásni koncert

Dej nám svůj e-mail, nastraž uši a zasoutěž si o lístky!

Sleduj nás na sítích

Zůstaň s námi v kontaktu a nezmeškej žádnou novinku.

Máš otázku?

Ptej se. Jsme online 24/7 a všechno víme!

info@nerudnyfest.cz
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML