THEA SOTI QUARTET (HU) + LESNÍ ZVĚŘ (CZ) + AMC TRIO feat. RUGGERO ROBIN (SK, IT)

THEA SOTI QUARTET (HU) + LESNÍ ZVĚŘ (CZ) + AMC TRIO feat. RUGGERO ROBIN (SK, IT)

Čt 28. 04.

20:00
Jazz Dock

THEA SOTI QUARTET (HU)

www.myspace.com/theasoti

Formace, která opírá svůj jemný zvuk o souznění basové kytary a zpěvu, doplněná dalšími nástroji jako jsou klávesy či perkuse. Jemnou linku výborně doplpuje pulzující rytmus a groove. Hudba Thea Soti Quartet vychází zejména z autorské tvorby ovlivněné východoevropským folkovým dědictvím ve spojení s moderním jazzem a soulem. Uskupení, které pravidelně koncertuje v Berlíně či Budapešti, je nejen svým jménem spojeno s výjimečnou zpěvačkou a skladatelkou Theou Soti, momentálně studující jazzový zpěv v Berlíně.

 

 

LESNÍ ZVĚŘ (CZ)

www.myspace.com/lesnizver

Kapela představuje netradiční hudební uskupení, které propojuje živý drum’n’bass s jazzem a psychedelií. Jde o energickou hudbu, která jde přes hlavu, hudební historii, která bere ze sebe to nejsyrovější a překračuje se. Zpěv, smyčky živých nástrojů, trubka a bicí vystupují vůči klávesám jako rovnocenní partneři – slova a melodie mají stejnou váhu jako hudební plocha, rytmus je povýšen na meditační dálnici přes pocitové a pulzující zvukové krajiny. Lesní zvěř je plachá, ale vydat se jí na stopu může být dobrodružný zážitek.

 

 

AMC TRIO feat. RUGGERO ROBIN (SK)

www.amctrio.sk

AMC TRIO není triem jednoho lídra, ale triem tří rovnocenných členů. Jejich hudba čerpá z různorodosti a pevnosti předkládaných témat různě inspirovaných, například i populární hudbou či východoslovenským folklórem. Ve svých kompozicích často překračují rámec užívaných jazzových postupů a sahají i po mimojazzových hudebních zdrojích. Důraz kladou na melodičnost skladeb a výrazné propracování motivu. V současnosti se jedná o „nejexportovanější“ slovenské jazzové uskupení. Na festivalu vystoupí společně s Ruggero Robin. Tento ojedinělý projekt se ve světové premiéře představí na jediném koncertu v České republice v rámci festivalu Mladí ladí jazz.

 

RUGGERO ROBIN (IT)

www.ruggerorobin.it

Ruggero Robin se na rodil 29. dubna 1962 v Padově. Velmi brzy se stal součástí celosvětově známé hudby a jeho umění ve hře na kytaru lze poslechnout na více než 60 milionech hudebních CD. Spolupracoval s takovými umělci jako John Patitucci, Alex Acuoa, Trilok Gurtu, Oskar Cartaya, Andrea Bocelli, Luciano Pavarotti, Paul Young, B.B. King, Dolores či Stevem Gaddo. Na festivalu vystoupí společně s AMC trio. Tento ojedinělý projekt se ve světové premiéře představí na jediném koncertu v České republice v rámci festivalu Mladí ladí jazz.


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.