Tingvall Trio (DE/SWE) + David Helbock (AT) + vítěz ceny Jazzfruit

Tingvall Trio (DE/SWE) + David Helbock (AT) + vítěz ceny Jazzfruit

Čt 17. 04.

20:00
Jazz Dock

Tingvall Trio (DE/SWE)

Hlavní hvězdou večera bude švédský klavírista Martin Tingvall, jenž se na festivalu představí se svým německým projektem Tingvall Trio, oceněným jako nejlepší německé jazzové uskupení roku 2010 a 2012.

Jedni z předních interpretů celého festivalového programu komponují ve svém projevu průzračné melodie, stejně jako šlapavý groove. Ve své tvorbě se velmi blíží slavnému triu E.S.T, nešťastně zesnulého Esbjörna Svenssona. Hudba tria čerpá nejenom z rocku ale i z klasické či lidové hudby. Tingvall Trio vyniká technikou a svébytnou estetikou projevu od křehkých severských balad až po temperamentní jižanské rytmy. Skupina v roce 2013 za album Norr obdržela již svojí třetí Jazz Award.

 

 

 

David Helbock (AT)

Výjimečný rakouský pianista a multiinstrumentalista David Helbock se již v minulosti na festivalu Mladí Ladí Jazz představil v duu Helbock-Frick. Letos přijede ukázat svůj sólový projekt a ještě více podtrhnout své muzikantské dovednosti. Ve svém vystoupí Helbock mísí různé styly od jazzu, po rock, avantgardu a až ke klasické hudbě. Ačkoli sám, jeho energická sóla Vás nenechají v klidu sedět, zatímco lyrické pasáže dodávají jeho performanci kýžený dramaturgický rozměr. Helbock je vítězem nejvýznamnější a největší soutěže v sólovém hraní na piano ve švýcarském Montreux (2007). V roce 2010 obdržel od rakouské vlády a rakouského Ministerstva kultury Ocenění „Nejlepší rakouský umělec na vzestupu“.

 


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.