Jazzfruit

Soutěž Jazzfruit letos již po jedenácté podpoří mladé české hudební projekty. Oproti jiným soutěžím je Jazzfruit jedinečný především ve volnosti, kterou kapelám dáváme. Není nutné předvést výhradně vlastní tvorbu a nestanovujeme ani přísné žánrové hranice, ve vnímání jazzu je naopak chceme bořit.

Hlavní výhrou soutěže Jazzfruit je placená zahraniční tour po třech evropských městech včetně rezidenčního pobytu v Paříži za podpory Českých center.

PRINCIP SOUTĚŽE

OSMIFINÁLE

Ze všech doručených přihlášek vybrala porota osm nadějných projektů, které se zúčastní semifinále. Těchto osm projektů navštívil náš video tým, který jim nahrál jejich živé sety pro online použití a hodnocení našich porotců a diváků.

SEMIFINÁLE | První košt

Osm vybraných projektů se utká na hudebním kolbišti o hlasy poroty a diváků. Do konečného jazzového souboje postoupí však jenom čtyři z nich. O třech rozhodne porota, čtvrtého katapultují do finále vaše hlasy. Hlasovat pro svého favorita můžete přímo v události na facebooku Mladí ladí jazz.

FINÁLE | Sklizeň

Čtyři vybraní hudebníci se utkají v livestreamu 31. května. Finální výsledek svými hlasy ovlivní jak porotci, tak i vy. Vítěz bere umělecký pobyt v Českém centru v Paříži, druhé místo pak hodnotné ceny od Kytary.cz.

CENY

Cena Českých center pro vítěze: Placená zahraniční tour po třech evropských městech včetně rezidenčního pobytu v Paříži.

Druhé místo: Hodnotné ceny od Kytary.cz

POROTA

Porota se skládá z týmu festivalu Mladí ladí jazz, partnerů soutěže (např. ČRo Jazz, Česká centra, Kytary.cz) a osobností české hudební scény (Lenka Dusilová, Matěj Ruppert a další). Do hlasování se online zapojí i veřejnost, jejíž verdikt katapultuje jednu kapelu hned do finále a ve finále ma jejich hlas stejnou váhu jako hlas jednoho porotce.

PRAVIDLA

Přihlásit se bylo možné do 30. dubna 2020 vyplněním přihlášky a zasláním vlastní nahrávky. Prostudujte si prosím kompletní pravidla soutěže.

11LETÁ TRADICE SOUTĚŽE

„Oproti jiným soutěžím je Jazzfruit jedinečný především ve volnosti, kterou kapelám a projektům dáváme – není nutné do soutěže přijít ani s interpretací konkrétní skladby či konkrétních stylů, nestanovujeme ani požadavky na nástrojové složení nebo nutnost předvést výhradně vlastní tvorbu, byť ta je přínosem. Nestanovujeme hranice, ve vnímání jazzu je naopak chceme bořit,“ říká za organizátory festivalu Jan Gregar.

Na prvních místech předchozích ročníků se umístili třeba Igor Ochepovsky, Nicola Guida (IT), Ľubomír Gašpar Cimbal Project (SK), Silva Šírová Sextet nebo D.A.S. Trio (HU).

Za podpory

Patroni

Hlavní mediální partner

Mediální partneři

Technologický partner

Prostor

Kontakt

Případné dotazy směřujte na:

Eliška Zamouřilová

eliska.zamourilova@nerudnyfest.cz

+420 734 217 687

Novinky přímo do mailu

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.