Jazzfruit

MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ JAZZOVÝCH KAPEL

 

Mezinárodní soutěž Jazzfruit již podesáté podpoří mladé české a zahraniční hudební projekty. Jazzfruit má českou a mezinárodní kategorii s uzávěrkou přihlášek 17. března 2019. Přihlaste svůj projekt!

 

Česká kategorie soutěže Jazzfruit

 

Česká kategorie je určená pouze pro mladé české projekty, které ještě úplně neprorazily. Do soutěže se mohou přihlásit od 15. února do 17. března 2019 vyplněním přihlášky a zasláním vlastní nahrávky.

 

Ze všech doručených přihlášek vybere tým festivalu Mladí ladí jazz tři projekty, které budou soutěžit ve finále o hlavní ceny:

 

Vítěze kategorie vybere porota složená z významných osobností české hudební scény. Oceněni budou také držitelé druhého a třetího místa.

 

Mezinárodní kategorie soutěže Jazzfruit

 

Mezinárodní kategorie je určená pro ostřílené kapely ze zahraničí i Česka. Do soutěže se mohou přihlásit od 15. února do 17. března 2019 vyplněním přihlášky a zasláním vlastních nahrávek.

 

Ze všech doručených přihlášek vybere tým festivalu Mladí ladí jazz tři kapely, které budou soutěžit ve finále o hlavní ceny. Finále proběhne formou vystoupení na Open-Air festivalu Mladí ladí jazz, který se koná 30. dubna 2019 na Karlově náměstí. O vítězi budou kromě odborné mezinárodní poroty hlasovat na místě i diváci.

 

Ceny pro vítěze:

 

Oceněni budou také držitelé druhého a třetího místa.

 

Z nahrávek všech finalistů vznikne kompilace, kterou bude festival Mladí ladí jazz propagovat jak v Česku, tak i ve světě na prestižních akcích jako jazzahead!, ESNS, v rámci Europe Jazz Network i Evropské vysílací unii.

 

Desetiletá tradice soutěže

 

Soutěž Jazzfruit má již desetiletou tradici. Na prvních místech předchozích ročníků se umístili: Igor Ochepovsky, Ľubomír Gašpar Cimbal Project, Silva Šírová Sextet, D.A.S. Trio, Weezdob Collective, Fanfán Tulipán, Quattro Formaggi, Wunder Bar Band, Tres Quatros Quintet či Ostrich Quartet.

 

„Oproti jiným soutěžím je Jazzfruit jedinečný především ve volnosti, kterou kapelám a projektům dáváme – není nutné do soutěže přijít ani s interpretací konkrétní skladby či konkrétních stylů, nestanovujeme ani požadavky na nástrojové složení nebo nutnost předvést výhradně vlastní tvorbu, byť ta je přínosem. Nestanovujeme hranice, ve vnímání jazzu je naopak chceme bořit,“ vysvětluje za organizátory festivalu Jan Gregar.

 

Přihlašování uzavřeno

 

Facebook event Jazzfruit 2019

 

VÝHERCI PŘEDCHOZÍCH ROČNÍKŮ

OchepovskyĽuďové MladistváĽubomír Gašpar Cimbal Project (SK)Weezdob Collective (PL)Fanfán Tulipán, Quattro Formaggi, Wunder Bar BandTres Quatros Kvintet, Ostrich Quartet


 

PARTNEŘI
             

 

KONTAKT

Případné dotazy směřujte na:

 

Eliška Zamouřilová

eliska.zamourilova@nerudnyfest.cz

+420 734 217 687

 

 

Nikdy nepropásni koncert

Dej nám svůj e-mail, nastraž uši a zasoutěž si o lístky!

Sleduj nás na sítích

Zůstaň s námi v kontaktu a nezmeškej žádnou novinku.

Máš otázku?

Ptej se. Jsme online 24/7 a všechno víme!

info@nerudnyfest.cz
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML