Soutěž Jazzfruit  již podeváté podpoří mladé české a zahraniční hudební projekty – uzávěrka přihlášek je 16. března 2018!
20.02.2018

Soutěž Jazzfruit již podeváté podpoří mladé české a zahraniční hudební projekty – uzávěrka přihlášek je 16. března 2018!

V rámci festivalu Mladí ladí jazz proběhne opět mezinárodní soutěž Jazzfruit, která hledá progresivní kapely s přesahem a základem v jazzu z Česka i zahraničí. Přihlašování projektů končí 16. března. Soutěží se ve dvou kategoriích – mezinárodní a české. Finalisté letošního ročníku vystoupí ve středu 11. dubna 2018 na koncertním večeru soutěže v klubu Jazz Dock po boku americké jazz-rock’n’rollové formace The Rad Trads. Hlavní cenou v rámci české kategorie je nahrání alba ve Studiu Svárov. Vítěz mezinárodní kategorie získá poukaz na nákup v obchodě kytary.cz. Do soutěže se mohou přihlásit všechny hudební projekty, ve kterých tři čtvrtiny hráčů nepřekročily věk 30 let a zároveň nemají žádné komerčně distribuované album. Více informací najdete na stránkách Jazzfruit.

Účastníci letošního ročníku soutěže Jazzfruit, která probíhá v rámci devátého ročníku festivalu Mladí ladí jazz, budou soutěžit ve dvou kategoriích – české a mezinárodní. Česká kapela může obsadit pozici výherce české a zároveň i mezinárodní kategorie. „Oproti jiným soutěžím je Jazzfruit jedinečný především ve volnosti, kterou kapelám a projektům dáváme – není nutné do soutěže přijít ani s interpretací konkrétní skladby či konkrétních stylů, nestanovujeme ani požadavky na nástrojové složení nebo nutnost předvést výhradně vlastní tvorbu, byť ta je přínosem. Nestanovujeme hranice, ve vnímání jazzu je naopak chceme bořit. Každý, kdo svůj projekt považuje za jazzový a splňuje formální požadavky na věk, se může přihlásit. Na základě hlasování porotců vybereme výherce české kategorie a nejlepšího sólistu večera. V mezinárodní kategorii o vítězi rozhoduje opět porota, ale pátý hlas bude mít samo publikum přítomné na finálovém večeru 11. dubna v Jazz Docku,“ vysvětluje za organizátory festivalu Jan Gregar. Hvězdou finálového večera bude jazz-rock’n’rollová formace The Rad Trads, která představí svůj vražedný rytmus a nakažlivé melodie s nezaměnitelnou punkovou energií.

 

O vítězích rozhodne odborná porota sestavená odborníků z různých oblastí hudebního průmyslu, ve které zasedne Václav Vraný z Českého rozhlasu Vltava, Zdeněk Bína z kapely minus123 minut, skladatel Petr Wajsar a Jan Gregar za festival Mladí ladí jazz. Vítěz české kategorie získá nahrávací hodiny v předním jazzovém nahrávacím studiu Svárov. Bude mít také možnost vystoupit 30. dubna v Praze v rámci Mezinárodního dne jazzu a na spřátelených jazzových festivalech v zahraničí. Vítěz mezinárodní kategorie získá poukaz na nákup v hudebním obchodě kytary.cz v hodnotě 1000€. Kapela na druhém místě získá analogový syntezátor Novation a třetí místo bude oceněno profesionálním mikrofonem Lewitt od našeho partnera kytary.cz

 

Soutěž Jazzfruit má již devítiletou tradici a na prvních místech předchozích ročníků se umístil například Igor Ochepovsky, Ľubomír Gašpar Cimbal Project (SK), Weezdob Collective (PL), Fanfán Tulipán, Quattro Formaggi, Wunder Bar Band, Tres Quatros Quintet či Ostrich Quartet.

 

UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK JE 16. 3. 2018 VČETNĚ.

 

Povinnou přílohou jsou zvukové nahrávky a tři fotografie kapely v tiskové kvalitě.

 

Kompletní informace najdete na: https://www.mladiladijazz.cz/jazz-fruit

 

Koordinátor soutěže: Adam Kaňa, e: jazzfruit@mladiladijazz.cz

 

 

Program festivalu Mladí ladí jazz 2018:
6.4.2018 od 20.00 – Submotion Orchestra, Divadlo Archa
11.4.2018 od 20.00 – The Rad Trads + Finále Jazzfruit, JazzDock
13.4.2018 od 20.00 – Namby Pamby Boy, JazzDock
19.4.2018 od 19.30 – Cory Henry & The Funk Apostles, Palác Akropolis
21.4.2018 od 21.00 – VKKO, Futurum
26.4.2018 od 20.00 – Richard Spaven Trio, JazzDock
30.4.2018 – Mezinárodní den jazzu – velký závěrečný koncert

 

Více informací na https://www.mladiladijazz.cz.

 

Předprodej vstupenek na GoOut

 

Pro mladé do 26 let je prvních 20 vstupenek na každý koncert za speciální cenu 111 Kč.

Nikdy nepropásni koncert

Dej nám svůj e-mail, nastraž uši a zasoutěž si o lístky!

Sleduj nás na sítích

Zůstaň s námi v kontaktu a nezmeškej žádnou novinku.

Máš otázku?

Ptej se. Jsme online 24/7 a všechno víme!

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.