Alfa Mist{UK}

Alfa MistUK

lístky
Út 16. 04.

19:30
Palác Akropolis
Praha

Alfa Mist: Jazzová transcendence s prvky hip-hopu

 

Alfa Mist vám 16. dubna naživo dokáže, proč je jedním z nejvíce vzrušujících jazzových umělců současnosti. Tento über-talentovaný multižánrový instrumentalista začínal jako producent zaměřený na hip-hop a grime. V pražském Paláci Akropolis se tak těšte na jazzovou transcendenci s prvky hip-hopu.

 

Alfa Mist začínal jako producent zaměřený na hip-hop a grime. Nakonec se ale začal sám učit na piano a pohltil ho svět jazzu a filmových soundtracků. Z toho všeho pramení jeho unikátní zvuk, který spojuje melancholicky nadýchaný jazz s alternativním hip-hopem a soulem.

 

Deska Antiphon by zněla jinak, kdyby v Londýně méně pršelo

 

„Považuji se za docela temně smýšlejícího člověka, takže všechno ode mě nakonec zní dost melancholicky,“ říká Alfa Mist. „Chci hlavně, aby posluchači něco cítili!“ Také dodává, že se domnívá, že by album Antiphon znělo jinak, kdyby v Londýně méně pršelo.

 

Celá deska Antiphon vznikla na základě podcastu, který Alfa Mist natočil se svými bratry. Tématy konverzace byly duševní zdraví a vztahy. Hovořili spolu například o tom, co znamená být součástí rodiny.

 

Za svůj velký vzor uvádí Roberta Glaspera, shlédnul se také v Avishai Cohenovi a nedá dopustit na Herbie Hancocka. Na albu Antiphon spolupracoval Alfa Mist s předními britskými jazzmany otevřenými přijímat další vlivy podobně jako on sám. Vystupuje s nimi i na koncertech.

 

Zhluboka se nadechněte, Alfa Mist nám živě moc oddechu nedopřeje!

 

K perfektnímu dni patří kafe a muffiny

 

Alfa Mist má jasno. Představa perfektního dne je následující: dojít si pro kafe s muffiny a vrátit se zpátky domů. Tam nejprve skládat hudbu a potom si číst manga komiksy nebo hrát na PlayStationu. Za nás dobrý!

 

 

Support #1: Antonín Dlapa & JeN Hovorka

 

Společné duo virtuózního multi-instrumentalisty Antonína Dlapy a MC/beatboxera/klávesisty JeNa Hovorky přináší semi-improvizovanou hudbu na pomezi hiphopu, jazzu & elektroniky.

 

Support #2: Tom Holič

 

Tom Holič je improvizace na téma elektronická hudba. Je to hudba bez hranic, jednoduchá práce se střídáním klidu a pulzujících beatů, melancholické melodie trumpety, prolínající rytmické fráze analogových syntezátoru, looping vokálů, tanec a rozhodně zábava. Někdo by mohl říci, že u nás není chytlavější a osobitější projekt, hrající house živě.


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.