Mn’JAM experiment (NL) + finále Jazz Fruit

Mn’JAM experiment (NL) + finále Jazz Fruit

lístky
Čt 13. 04.

20:00
Jazz Dock, Janáčkovo nábřeží 2, Praha 5

Na počátku všeho byl jazz. A z něj vzešel multimediální experiment mladého projektu Mn’JAM, opírající se o digitálně-vizuální performance, roztočené gramofony a elektroniku, kdy všechny prvky této kreativní koláže si jsou na pódiu rovny. Podstatou tvorby Mn’JAM není význam té či oné součásti, ale interakce, syntéza a vzájemné prolínání spontánně vytvářené audio-vizuality. Slova jako inovativní nebo originální jsou jen slabým přívlastkem pro vystoupení nekonvenčního kvintetu Mn’JAM, jenž dala dohromady kosmopolitní Australanka Melissa Olivieira a performer JAM. Dvojici dále doplňuje kytarista Virxilio da Silva, basista José Carlos Barbosa a bubeník Tuur Moens.

Vzhledem k podstatě tvorby Mn‘JAM fanoušci na jejich první studiové album zatím čekají. O to výjimečnějším zážitkem jsou však jejich koncerty, kdy žádný není jako jiný. Každý je jedinečný a diváci v České republice budou mít poprvé příležitost být jeho svědky v rámci vyvrcholení soutěžního večeru Jazz Fruit, při němž bude vyhlášen vítěz této soutěže pro mladé jazzové kapely.

http://www.mnjamexperiment.com/

 

Ján Fiala & Štěfan Szabó (SR)

Hudebníci Ján Fiala (bicí / vibrafon) a Štefan Szabó (kytara) se žánrově pohybují na pomezí jazzu a vážné hudby. Jejich tvorbu charakterizuje zejména pestrost, ve které nacházejí interpetace svých vlastních kompozicí I děl soudobých skladatelů. Nedávno začali spolupracovat také se saxofonistkou a skladatelkou Michaelou Turcerovou. 

 

 

 

 

Ochepovsky (CZ)

Fusion projekt skladatele a kytaristy Igora Ochepovského představuje autorské skladby na pomezí vychodí a západní kultury. Jazzová kompoziční technika se prolíná s klasickou evropskou a je spojena dohromady moderním groovem.

Igor Ochrepovsky byl v minulosti oceněn například se svým projektem IMPRA 4 cenou Studentské Thálie (2015). V roce 2016 vyhrál mezinárodní talentovou soutěž Money Polo Talent12 jako skladatel. V dubnu 2017 vydává své debutové album I’m the Wind (nekomerčně distribuované album).

 

 

 

Ľudové Mladistvá (SK)

Hudební projekt Ľudové Mladistvá je novinkou teprve třiadvacetiletého skladatele a klavíristy Martina Štefánika. Ve své tvorbě spojuje prvky folklóru, jazzu, vážné hudby a energické moderní hudby. Fúze zdánlivě nesourodých prvků je však v aranžích tohoto studenta VOŠ Jaroslava Ježka v Praze, velmi ojedinělá. Jeho skladby svým jedinečným rukopisem představují invenční přístup ke zpracování lidových písní. Hned od začátku fungování 9ti členné kapely Ľudové Mladistvá vzbudil projekt zájem široké veřejnosti a na kontě má již několik ocenění –  Objev roku v soutěží talentů Bratislavských Jazzových dní  a také v soutěži Nové tváře slovenského jazzu.

 

 

 

Lístky na sezení jsou k dispozici na adrese https://www.jazzdock.cz/cs/program

 

VSTUPNÉ NA MÍSTĚ (DO 26 / NAD 26 LET): 200,- KČ / 300,- KČ

 


Loading tickets...

Nikdy nepropásni koncert

Dej nám svůj e-mail, nastraž uši a zasoutěž si o lístky!

Sleduj nás na sítích

Zůstaň s námi v kontaktu a nezmeškej žádnou novinku.

Máš otázku?

Ptej se. Jsme online 24/7 a všechno víme!

info@nerudnyfest.cz
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML