Moon Hooch{US} + Tygroo

Moon HoochUS + Tygroo

lístky
Ne 09. 10.

19:30
Palác Akropolis
Praha

„Říkám vám, že tihle týpci jsou cool!“ prohlásil o nich Iggy Pop. Podle Guardianu jejich styl můžeme nazvat virtuózním jazzem nebo akustickým technem. Moon Hooch jsou prostě jistota pořádně šíleného mejdanu!

V roce 2019 bez zaváhání roztancovali tisíce lidí na Karlově náměstí během našeho Open Airu. V roce 2020 jejich vystoupení bohužel překazil Covid, ale 9. října 2022 vám v Paláci Akropolis konečně představí naživo svou nejnovější desku Life On Other Planets.

Americká saxofonová techno formace

Moon Hooch byli buskeři jen do té doby, než policejní sbor v New Yorku zhruba před deseti lety zakázal jejich vystupování z důvodu ohrožení veřejného pořádku. Netrvalo dlouho a začali vyprodávat svoje koncerty po celém světě a vystupovat v televizních show vedle jmen, jako jsou Tame Impala a James Blake.

Sami prohlašují, že chtějí, aby jejich koncerty byly šílené taneční párty. Dokonce i ti nejvíce otevření jazzoví hudebníci se na ně občas mračí. Možná proto, že jeden ze dvou saxofonistů mívá na svém nástroji nasazený obří stavební kužel.

Určitě se podívej na jejich vystoupení v rámci Tiny Desk Concert od NPR, které už na YouTube stihlo nasbírat přes 3 miliony zhlédnutí. Podle samotného tvůrce Tiny Desk je to snad jeho nejoblíbenější show vůbec. Takový transcendentní mix jazzu, akustického techna a rocku se prostě jen tak neslyší.

Život na jiných planetách

Kapela se sama tak trochu ze srandy označuje jako post-racionální kapela, protože se vždy snaží hlavně dělat věci tak, jak je cítí, aniž by příliš přemýšlela nad svým úspěchem a budoucností obecně.

V tomto duchu vznikla i nová deska Life On Other Planets, kdy se prostě a jednoduše snažili přetavit veškerou energii ze svých živých vystoupení do 9 skladeb. Každou z nich nahráli na jeden záběr. Jak album zní? Jako když po koncertu vezmete jejich propocený trička, vyždímáte je do poslední kapky, tekutinu necháte projít šestinásobnou destilací a filtrací přes přírodní uhlíkové filtry a pak si vše nalijete do uší. Žádná studiová kouzla, pouze tři virtuózové, kteří podle všeho sdílejí telepatické schopnosti přesahující žánry i tradice.

Fanoušci si tak při poslechu budou moci říkat: „Přesně takoví jsou naživo!“

Tygroo

Na české scéně se jedná o naprostou hudební raritu. Tygroo vynalézavě kombinují tradiční žánry jako klezmer a balkánskou hudbu s hip-hopem, jazzem, ale také dubstepem či taneční elektronikou. To vše hrají na akustické nástroje, především dechy a bicí, což kapele dodává velmi výraznou barvu a energii.

Naživo jde o rituál, kde se skáče od saxofonového drum’n’bassu přes balkánské techno k najazzlým diskohitům á la američtí Moon Hooch. Jsou k nim tedy perfektním předkrmem. Z koncertů odchází kapela pravidelně propocená, vyčerpaná, ale šťastná. Stejně jako diváci.


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Odesláním formuláře stisknutím "Přihlásit se" udělujete souhlas se zasíláním obchodních sdělení.

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020-2022engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.