PanzerBallett (DE) + Modern Day Babylon (CZ)

PanzerBallett (DE) + Modern Day Babylon (CZ)

lístky
Pá 21. 04.

20:00
MeetFactory, Ke sklárně 3213/15, Praha 5

Tento bláznivý eklektický ansámbl, který si zakládá na kolikrát dosti výstřední originalitě a inovativnosti svých instrumentálních skladeb vůbec poprvé představí své koncertní šílenství v České republice. Hudební inspirace Panzerballettu se dá vystopovat v kombinaci funku, metalu, jazzu a progresivního rocku. Právě neotřelé fúzování různých stylů je pro prakticky neklasifikovatelnou hudbu Panzerballettu tolik příznačné. Jméno německého kvintetu složeného ze dvou kytar, basové kytary, saxofonu a bicích tak výstižně vypovídá o jeho hudebním vyjádření – řízné a hutné jako pancíř, komplexní a sofistikované jako balet. Jak se vyjádřil frontman a kytarista kapely Jan Zehrfeld, jejich muzika, to je kombinace „latino-jazzu a grindcore, hard-bopu s death-metalem, nebo disco-funku s hardcore.“

Panzerballett vydali svou první desku v roce 2006, prozatím se počet jejich alb zastavil na čísle sedm. Nejaktuálnější je album Breaking Brain, které nahráli v roce 2015. Za téměř deset let svého fungování koncertovali od Arménie, přes Německo až po USA. V České republice letos Panzerballett představí v rámci festivalu Mladí Ladí Jazz svůj neortodoxní přístup k hudbě vůbec poprvé.

http://www.panzerballett.de/

 

Modern Day Babylon

Ve svém žánru by Modern Day Babylon neměl konkurenci. Totiž, kdyby nějaký žánr měl. Progresivní metal nebo djent? Muzika, která by zbourala i Tutanchamonův palác v současnosti především boří zakomplexované mýty o monotónnosti extrémní kytarové muziky a barikády, které se staví mezi žánry. Instrumentální trio exceluje především díky svému frontmanovi-demiurgovi, který vše tvoří, hraje, nahrává, aranžuje a míchá. A když mu k jeho všeumětelství přijdou na pomoc ještě bicí a basa, stane se i z něžné melodie nářez jako z truhlářství.

Modern Day Babylon byl založen v roce 2010 zprvu jako jednočlenný projekt Tomáše Raclavského, k ruce mu však záhy přibyly bicí a basová kytara. Hned další rok získal v cenách Břitva, odborné publicistické anketě českého rocku, metalu, punku a hardcoru, cenu objev roku 2011 a cenu za minialbum roku. Modern Day Babylon si od té doby v hledáčku vytipovaly ke spolupráci například americká kapela Periphery nebo britský zpěvák Maxi Curnow.

 

VSTUPNÉ NA MÍSTĚ (DO 26 / NAD 26 LET): 300,- KČ / 450,- KČ


Loading tickets...

Novinky přímo do mailu

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.