Mladí ladí jazz 2020 zahájí James Holden s Wacławem Zimpelem a dorazí i The Lesson GK
21.01.2020

Mladí ladí jazz 2020 zahájí James Holden s Wacławem Zimpelem a dorazí i The Lesson GK

Mladí ladí jazz opět rozproudí hudební jaro v Praze. Festival odstartuje 5. dubna v Paláci Akropolis jeden z nejzajímavějších britských elektronických mágů James Holden společně s polským freejazzovým talentem Wacławem Zimpelem. Hned dva dny poté v Rock Café se těš i na vzrušující mix experimentálního hip-hopu, jazzu, funku a progresivního soulu v podání The Lesson GK, elitní sestavy vzešlé z newyorské undergroundové hip hopové scény.

James Holden je hudební vizionář, absolvent matematiky na prestižní univerzitě v Oxfordu a zakladatel labelu Border Community (např. Leafcutter John, Luke Abbott, Nathan Fake). Rád pracuje s vlastnoručně sestavenými analogovými syntezátory a nic od něj rozhodně nezní konvenčně.

Wacław Zimpel je v Česku dobře známý polský klarinetista, věnuje se především freejazzové improvizaci. Je to jeden z největších talentů, který se v Polsku v tomto tisíciletí objevil. Je držitelem prestižních polských cen Paszport Polityki a také City of Poznań Artist Prize.

Spolu se potkali v létě roku 2018 v jednom londýnském studiu, a skvěle fungující muzikantská chemie je uvedla do tvořivého transu, ze kterého vzešly lyrické rozhovory mezi alt klarinetem a modulárními syntezátory, které jsou naprosto ponořené do přítomného okamžiku.

Koncerty The Lesson GK jsou podle fanoušků schopné převrátit tvůj život naruby. Jsou to bohoslužby, kde se rapuje. Nezapomenutelné večery plné magie, díky kterým se člověk aspoň na chvílí cítí tak, jako by našel domov na zázračné planetě, kde je každý den víkend, jak se praví v jednom z jejich songů.

Sestava skvělých muzikantů začala v roce 2012 s pravidelnými týdenními jam sessions, které se brzy staly ikonickými večery pro newyorské fandy rapu a experimentálního hip hopu, funku, r&b, progresivního soulu i jazzu. Navzdory tomu, že 7. dubna vychází na úterý, tak spoluhráči Snarky Puppy, Cory Henryho a jeho Funk Apostles, Thundercat ale i Lauryn Hill nebo Nelly Furtado v pražském Rock Café dokonale navodí víkendovou náladu.

Již v prosinci jsme také oznámili americké saxofonové techno trio Moon Hooch a americkou zpěvačku Madison McFerrin, která láká na magickou one-woman show s pianem, looperem a hlavně svým kouzelným hlasem.

Mladí ladí jazz 2020 – oznámené koncerty:

5. dubna / Palác Akropolis: James Holden (UK) & Wacław Zimpel (PL)

7. dubna / Rock Café: The Lesson GK (US)

18. dubna / Jazz Dock: Madison McFerrin (US)

25. dubna / Palác Akropolis: Moon Hooch (US)

Festival vyvrcholí tradičně velkým Open Air koncertem na Mezinárodní den jazzu 30. dubna na Karlově náměstí. Vstupenky na prozatím oznámené koncerty jsou k dispozici v předprodeji v síti GoOut, samozřejmostí je zvýhodněné vstupné pro návštěvníky do 26 let.


Novinky přímo do mailu

Odesláním formuláře stisknutím "Přihlásit se" udělujete souhlas se zasíláním obchodních sdělení.

Sledujte nás na sítích

Máte otázku? Ptejte se

info@nerudnyfest.czpress
© Mladí ladí jazz 2020-2024engine by fanky / WordPress / WPML
Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Více informací tady.